Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

New Yorgis ÜRO peakorteris toimunud Rahvusvahelise Parlamentidevahelise liidu (IPU) parlamentaarsel kuulamisel oli üheks teemaks noorte osalemine demokraatlikes protsessides.
IPU Eesti delegatsiooni juht Tõnis Kõiv lausus oma sõnavõtus, et selles küsimuses on Eestil jagada mitmeid kogemusi.

„20 aastat tagasi viisid just noored Eesti jõuliste sammudega välja nõukogude süsteemist, riiki asus juhtima noor peaminister. Kui ühiskond on muutusteks valmis, siis tavaliselt
noorte eestvedamisel muutused ka läbi viiakse,’’ ütles Kõiv.

Kõivu sõnul on noorte aktiveerimiseks hea võimalus kaasata neid erinevatesse kampaaniatesse. „Ühe võimalusena näen järgmise aasta 24. märtsist 25. septembrini toimuvat maailmakoristus World Cleanup 2012 kampaaniat. Eestist 2008. aastal alguse saanud kampaania põhineb vabatahtlikkusel ja soovil muuta kodukoha elu paremaks.“

Tänaseks üle maailma levinud kampaanias on osalemas üle 300 miljoni inimese, suur osa neistki on noored. „Kutsun üles kasutama World Cleanup 2012 kampaaniat noorte kaasamiseks oma koduriigis. Võib tunduda, et tegemist on väikese asjaga, kuid tegelikult muudetakse selle kampaaniaga tervet maailma,“ rääkis Kõiv.

„Oma näite varal saame öelda, et Eesti on muutunud puhtamaks, järelikult saavad puhtamaks ka teised riigid. Ebaseaduslike prügilate likvideerimise ja miljonite inimeste poolt läbi koristuse oma harjumuste muutmise järel saab maailmas puhast elukeskkonda tunduvalt rohkem. Seega lööge kaasa World Cleanup 2012 kampaanias ja muutke maailma,“ ütles parlamendisaadik.
 

Tagasiside