Suvel jõustunud Korrakaitseseadus sätestas inimeste häirimisele selge keelu. Praktilises elus tekitab uus olukord mitmeid küsimusi. Lisaks laialt kajastamist leidnud alkoholi tarvitamise probleemile avalikus ruumis häirivad inimesi ka vali muusika, haukuvad koerad, varga-alarmid, ehitusmüra ja palju muud. Seadus annab inimestele õiguse ja võimaluse võidelda häirimise vastu, aga kuidas seda teha?

Mida tuleks lugeda häirimiseks ja mis läheb talumiskohustuse alla? Mida konkreetselt häirimise puhul ette võtta, kuhu pöörduda? Need ja mitmed teised küsimused vajavad kohaliku eripäraga arvestavaid vastuseid, mis põhinevad kogukonnas kokkulepitud reeglitel. Kohaliku omavalitsuse ülesanne on seista oma elanike õigustatud huvide eest nii, et mõistlik käitumine, mis tagatud ühise kokkuleppega kogukonnas, looks hea elukvaliteedi kõigile.

Mina tahan et Eesti oleks hoolivate ja vastutustundlike kodanikega riik. Olles häiringutega pikalt tegelenud, soovin omavalitsustele pakkuda nõu ja abi, kuidas häirimiste vastu juhendit koostada ja seda rakendada nii, et inimeste elukvaliteet paraneks. Loodan omavalitsuste koostööle.

Tagasiside