Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Tõnis Kõiv ootab Tallinna linnapea Edgar Savisaarelt endiselt vastust oma küsimusele, miks Tallinna mürakaardi koostamisel on kasutatud valeandmeid.

“Andmed näitavad, et pealinna mürakaardis on arvestamata jäetud Harjumaal registreeritud autode igapäevane liiklusvoog pealinna ja tagasi ning tegelik lennuliikluse müra. Rongide müra puhul on arvestatud Soome ja Rootsi raudteede veeremite, aga mitte Eestis liikuvate ameerika vedurite andmeid, tööstusettevõtetest on arvestatud ainult tosinat, kuigi näiteks Riias on sarnasel mürakaardil üle kolmesaja ettevõtte,” rääkis olmemüra kahjulikest mõjudest juba pikemat aega huvitunud Riigikogu liige Tõnis Kõiv.

Järelpärimise, miks mürakaardi andmed tegelikkusele ei vasta, saatis Tõnis Kõiv linnapeale mai alguses. Eelmisel nädalal saatis Savisaar kirja Riigikogu esimehele Ene Ergmale, kus väitis, et Riigikogu liikmel Tõnis Kõivul puudub juriidiliselt õigus linnapealt aru pärida.

“Leian, et linnapealt võivad aru pärida kõik linnakodanikud ja kuna Tallinn on Eesti pealinn ja visiitkaart, siis tegelikult kõik Eesti elanikud,” lausus Tõnis Kõiv. “Oma küsimused saatsin linnapeale sooviga juhtida tähelepanu asjaolule, et elanike tervist kahjustavale olmemürale ei pöörata Tallinnas piisavalt tähelepanu. Oma reageeringuga näitab linnapea, et ta ei soovi millegi eest vastutada ega kellelegi aru anda. Demokraatlikus riigis pole ju nii võimalik. Tundub, et Savisaarele käib linnajuhtimine üle jõu.”

Lisatud Tõnis Kõivu arupärimine 09.maist.

Täiendav info: Tõnis Kõiv 506 5300
Riigikogu liige, Reformierakond

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside