Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Tõnis Kõiv peab oluliseks rakendada Eestis sellist keskkonnapoliitikat, mis lähtuks rohelisest mõttelaadist ja oleks lisaks sellele ka riigivalitsemisel reaalselt rakendatav.

Kõiv märkis, et energia ning fossiilkütustega seotu on üha enam muutumas kogu maailma arengu võtmeküsimuseks. “Peame valmistuma põlevkivi kui ammenduva ressursi asendamiseks. Põlevkivi tuleb kaevandada säästlikult ja keskkonnaohutult. Peame suurendama Eesti energeetilist julgeolekut. Eesti peab osalema uue tuumajaama ehitamisel Leedus ning tegema tuumaenergeetikaalast koostööd Soomega. Suurendada tuleb alternatiivenergeetika osakaalu,” ütles Tõnis Kõiv.

“Osalemine Leedu tuumaenergeetika projektis on kõige mõistlikum ja keskkonnasõbralikum tee vältimaks Eesti ülessonkimist, kogu põlevkiviressursi arutut ärapõletamist ja Eesti sõltuvusse sattumist Vene energiakandjatest. Hirmkallist alternatiivenergeetikast kahjuks Eesti vajadusteks üksi ei piisa,” ütles Kõiv.

Kõiv lisas, et Eesti vajab parimat kaasaegset seire- ja järelvalvetehnoloogiat keskkonnariskide vältimiseks ja reostuse avastamiseks ning kõrget valmisolekut reostuse tõrjumiseks ja ärahoidmiseks. Riigikogu keskkonna esimees  Keskkonnasäästlikud biokütused peavad jääma aktsiisivabaks.

Reformierakonna juhatus kinnitas eile erakonna keskkonnapoliitika põhiteesid kevadiste Riigikogu valimiste programmiks.

Teate edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

Tagasiside