Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon hääletas täna Looduskaitseseadusse sisse kaitsealuste maade vahetamist piiravad sätted.

Keskkonnakomisjoni esimees Tõnis Kõiv ütles, et keskkonnakomisjon otsustas täna toetada  Looduskaitseseaduse  muudatusettepanekuid. Muuhulgas hääletati seaduseelnõusse sisse muudatused, mis piiravad looduskaitseliste maade vahetamist ja riigi poolt ostmist. Muudatusettepanekuid toetasid kõik komisjoni liikmed.

“Vastavalt muudatustele ei kuuluks edaspidi vahetamisele kinnisasjad, mis on omandatud pärast kaitse alla võtmist, välja arvatud juhul, kui piirangud muutuvad pärast kinnisasja soetamist rangemaks või kui kinnisasi on saadud pärimise teel või omandatud kinnisasja vahetamise õigust omavalt abikaasalt, vanemalt või sugulaselt. Sama põhimõtet rakendatakse ka looduskaitseliste piirangutega kinnisasjade omandamisel riigi poolt,” selgitas Kõiv.

Seadusesse lisati komisjoni istungil ka volitusnorm, mille alusel Vabariigi Valitsus kehtestab kriteeriumid, mida järgides valitakse välja vahetamise korral vastuantav maa.

„Vastuantav maa peaks asuma sama kohaliku omavalitsuse territooriumil, kus looduskaitseliste piirangutega maa” lausus keskkonnakomisjoni esimees Tõnis Kõiv. „Kui sellist maad samas omavalitsuses ei ole, võib erandina vastu anda piirnevas omavalitsuses asuvat maad”.

Looduskaitseseadust hatatakse Riigikogus arutama jaanuaris 2007.

Täiendav info:
Tõnis Kõiv
Keskkonnakomisjoni esimees
+372 506 5300
+372 631 6512
[email protected]
www.reform.ee

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
+372 51 31 265

Tagasiside