Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed kinnitasid Ida-Virumaa visiidi käigus Kohtla-Järve eakatega kohtudes, et majanduse kasv annab hea võimaluse pensionitõusuks.

Kõivu sõnul töötavad Reformierakond ja valitsus stabiilse majanduskasvu nimel, mis võimaldab tulevikus pensione tõsta. ”Ida-Virumaa tööstuspargi näitel on euro tuleku otsus märgatavalt kasvatanud välisinvestorite huvi Ida-Virusse oma raha paigutada ning uusi töökohti luua,” lausus Tõnis Kõiv. “Lisanduvad töökohad kasvatavad sotsiaalmaksu laekumist, millest saabki pensione tõsta ja tervishoidu rahastada.”

Kohtla-Järve eakad mõistsid väga selget seost euro kasutuselevõtu, majanduse elavnemise, töökohtade kasvu, sotsiaalmaksu laekumise ja pensionide tõusu vahel. ”Lühidalt öeldes ergutab euro kasutuselevõtt majandust ja on seega otseselt ka pensionäride huvides,” ütles Kõiv.

Kõiv toonitas, et valitsus pole kärpinud pensione ka kõige raskematel aegadel. Reformierakonna juhitud valitsuste ajal on pensionide suurus kahekordistunud.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv külastas koos Reformierakonna fraktsiooni delegatsiooniga ka Jõhvi lastehaiglat ning tutvus Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse tegevuskavadega.

 

Tagasiside