Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Šveitsis toimunud Rahvusvahelise Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Bernis toimunud 125. assambleel oli Eesti delegatsiooni põhisõnumiks Eestist alguse saanud koristustalgute laiendamine üle maailma.

„Jagasime laiali sadu Eestis trükitud kaarte „Let´s do it World“ reklaamiga ning juhistega, kuidas järgmisel aastal toimuval maailmakoristusel kaasa lüüa,“ rääkis IPU Eesti delegatsiooni juht Tõnis Kõiv (Reformierakond). „Parlamentidevahelise liidu assamblee kohtumistel oligi üheks märksõnaks vabatahtlik töö ja „Let´s do it World“ sobib sellesse raamistikku suurepäraselt.“

ÜRO peasekretär Ban Ki-mooni IPU ees peetud tervituskõne toetas samuti meie ideed. “Nimelt pidas peasekretär väga oluliseks rõhutada jätkusuutlikku elukorraldust, et valmistuda üha kasvava rahvaarvu mõjudeks. Peame oma käitumises arvestama, et inimesi on maakeral üha rohkem. Illegaalsed prügimäed ja koristamata jäätmed halvendavad elukeskkonda, võtavad inimestelt ära elamisruumi,“ edastas Riigikogu liige ja kinnitas, et jätkab Eesti parlamentaarse delegatsiooni juhina kindlasti selgitustööd, et siitmailt alguse saanud kodanikualgatus maailma parlamentide kaudu senisest veelgi laiema kandepinna saaks.

Tänaseks on 16 riigis toimunud prügikoristustalgutel osalenud kaks miljonit inimest. Maailma eri paikades on praegu vähemalt 100 miljonit tonni ebaseaduslikku ladustatud prügi. Järgmisel aastal toimuval maailmakoristusel on kavas prügi kokku korjata vähemalt sajas riigis.

IPU Šveitsis toimunud peaassamblee 125ndal istungil osales 161 riiki.
 

Tagasiside