Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Tõnis Kõiv ütles sellel nädalal toimunud Reformierakonda kuuluvate Riigikogu saadikute väljasõidul Ida-Virumaale, et neljapäeval sõlmitud Kevadkoalitsiooni leping annab idavirulastele lootust õhukvaliteedi paranemiseks.

“Kohtla-Järve elanikud on aastaid vaevelnud keskkonnahäiringu ehk lihtsamalt öeldes haisu käes, mis jõuab nendeni nii reoveepuhastist kui tööstusettevõtetest,” ütles Kõiv. „Inimeste elukvaliteeti halvendav olukord peab muutuma.

Koalitsioonileppe kohaselt täiustame vajadusel seadusandlust ja toetame vee-ettevõtjaid reoveesettest tekkiva haisu vähendamisel. Lisaks rakendame põhimõtte, et õhusaaste lubade puhul arvestatakse häiringute kogumõju piirkonnale tervikuna,“ lisas ta.

„Lähtume inimesest, kelle jaoks ei ole absoluutselt tähtis, et eraldivõetuna vastab iga “haisutaja” tegevus normidele. Inimese elukvaliteedi jaoks on oluline kogutulemus – kas õhk on hingatav või mitte, kas langetab elukvaliteeti või mitte,“ selgitas Tõnis Kõiv ja märkis, et reoveest tingitud haisu käes kannatab Eestis täna 50-60 tuhat inimest.

„Uuel koalitsioonil on plaanis inimeste elukvaliteeti mõjutav õhukvaliteet tähelepanu alla võtta ning õhk puhtamaks saada,“ kinnitas Kõiv, kes on teemaga põhjalikult tegelenud ja muuhulgas eelmisel aastal valminud ja keskkonnahäiringut põhjalikult käsitlenud raporti autor.
 

Tagasiside