Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Silver Meikar kohtus täna Dharamshalas, Indias, Tiibeti eksiil-parlamendi esimehe Karma Chopheliga. Kohtumisel räägiti Tiibeti olukorrast pärast märtsi ülestõusu ning võimalustest, kuidas tiiibetlasi aidata.

Meikari sõnul ootab Chophel, et Euroopa Liit võtaks läbirääkimistel Hiina Rahvavabariigiga tugeva seisukoha. Hiina peaks koheselt lõpetama vägivalla, avama Tiibeti rahvusvahelistele vaatlejatele ja ajakirjanikele ning alustama sisulist ja mitte üksnes näilikku dialoogi dalai-laama esindajatega.

“Tiibet on muudetud vanglaks, kust elanikel puudub võimalus lahkuda ja kus rahvusvahelised organisatsioonid ei saa tegeliku olukorraga tutvuda,” ütles Chopel. “Sündmuste kirjeldused Hiina Rahvaarmee sõdurite julmusest ei tohiks kedagi ükskõikseks jätta.”

Meikari sõnul loodab Karma Chopel Eestilt mõistmist ja suuremat toetust tiibetlastele. Eesti peaks seisma selle eest, et Euroopa Liit ei unustaks tiibetlaste muresid.

Tiibeti eksiil-parlament tegutseb Dharamshalas, Indias. Alates 1959. aastast on Dharamshala olnud koduks ka dalai-laamale ja paljudele Tiibeti pagulastele.

Silver Meikar viibib Dharamsalas nädalasel reisil. Lisaks kohtumistele Tiibeti eksiilpoliitikutega oli Meikaril pühapäeval au osaleda esimeste Tiibeti Olümpiamängude avamisel ning riputada kuldmedalid kaela võitjatele. Eksiilgrupid korraldasid alternatiivsed olümpiamängud, kuna Tiibet ei saa Pekingi olümpial oma lipu all osaleda.

Lisainformatsioon: Silver Meikar 527 8089
Riigikogu liige, Reformierakond

Tagasiside