Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjoni liikme Taavi Rõivase sõnul on suur osa ööistungi põhjustanud opositsiooni muudatusettepanekutest kahjuks ilma seadusliku katteallikata ning nende poolt hääletamine on võimatu juba ainuüksi sel põhjusel.

„Nii näiteks on katteallikana näidatud makse, millised Eestis ei kehti ning mille kehtestamiseks ei ole ka eelnõud esitatud, samuti on osade ettepanekute katteallikaks defitsiidi suurendamine, mis on samuti eelarve baasseadusega vastuolus. Kui sõna sõnalt eelarve baasseadusest lähtuda, oleksime pidanud need ettepanekud rahanduskomisjonis kõrvale lükkama, aga opositsiooni soovile vastu tulles otsustasime need siiski saali hääletusele tuua,” lausus Rõivas.

Rahanduskomisjoni liige nentis, et kui samad ettepanekud tehtaks kolmandal lugemisel paremini läbi mõeldud katteallika arvelt, saaks nende üle pidada sisulist debatti ning nii mõnigi konkreetne objekt vääriks tema sõnul ka toetust.

Rõivas tõi välja, et sotsiaaldemokraatide ainus muudatusettepanek põhineb suures osas maksukoormuse tõusul – kõigi tulu teenivate inimeste tulumaks tõuseks 22%ni ja üle 1000 euro tulu teenivatel inimestel tervelt 26%ni. “See tähendaks keskmise palga saajale ligi 100 euro kaotamist aastas ning võtaks kõrgema maksuna tagasi umbes pool arstidega kokku lepitud palgatõusust.”

Taavi Rõivas rõhutas, et Reformierakond ei toeta tööinimeste taskust raha võtmist ning kõiki Eesti elanikke vaesemaks muutvat astmelist tulumaksu.
 

Tagasiside