Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kommenteerides täna Riigikogus esimesel lugemisel olevat Keskerakonna algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eenõud, rõhutab rahanduskomisjoni liige Taavi Rõivas, et astmelise tulumaksu läbisurujad pole suutnud tõestada, et see meede ei vähenda majanduskasvu. Majanduskasv on aga märksa jätkusuutlikum eelarvetulude kasvu allikas kui maksutõus.

Taavi Rõivase sõnul pole see ettepanek mitte ainult poliitiliselt vastuvõetamatu, riigieelarvesse laekub umbes kolm korda vähem lisatulu kui algataja on väitnud.

„Eelnõu seletuskirjas toodud prognoos riigieelarve laekumiste suurenemise kohta on analüüside järgi ligikaudu kolmekordselt ülehinnatud. Sellest tulenevalt on ligikaudu kahe kolmandiku osas katteta ka Keskerakonna muudatusettepanekud riigieelarvele, kus nad soovivad lahkelt lisaraha jagada,’’ lausus Rõivas.

Parlamendisaadik selgitab, et palgakasvu tingimustes oleks juba mõne aasta pärast kõrgema määra maksjad nii politseinikud kui õpetajad. Keskerakonna eelnõu kehtestaks osale palgasaajatest täiendava tulumaksumäära 33%, praegu kehtiv määr on 21%.
 

Tagasiside