Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutas täna pensionikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis tõstab 1. juulist kõiki vanaduspensione 250 krooni ning rahvapensione 150 krooni võrra.

Eelnõu algatajate nimel ettekande teinud Reformierakonna fraktsiooni ja parlamendi sotsiaalkomisjoni liige Taavi Rõivas märkis, et Riigikogu XI koosseisu esimene eelnõu numbriga 1 tegeleb tänase Eesti ühe kõige olulisema teemaga  – liialt madalate vanaduspensionidega.

“250 krooni pole mõistagi piisav, et kogu probleem lahendada. Valitsuskoalitsiooni moodustanud erakonnad leppisid kokku, et pension nelja aastaga kahekordistub ja olen kindel, et meie kõigi töö tulemusena nii ka juhtub. Astume selles suunas täpselt nii suuri samme kui see Eestile jõukohane on. Me ei hüppa üle oma varju, aga me ei seisata hetkekski. Me võlgneme selle põlvkonnale, kes elas hoopis teistes tingimustes kui meie täna. Põlvkonnale, kel polnud võimalust II ja III sambaks,” rääkis Riigikogu saadik oma ettekandes.

Taavi Rõivas märkis, et pensionitõus saab võimalikuks ainult ja otse tänu sotsiaalmaksu pensioniosa laekumiste väga kiirele tõusule. Eelnõu vastuvõtmisel rakenduv pensionitõus saab lõviosas finantseeritud sotsiaalmaksu laekumise kasvust. “Saame oma silmaga veenduda, et 1974. aastal Nobeli preemiaga autasustatud Austria koolkonna ökonomisti F.A. Hayeki sõnad: „Parim sotsiaalpoliitika on edukas majanduspoliitika,” peavad Eesti näitel täielikult paika. Pangem see tarkusetera tallele tuleviku arutelude tarbeks, ehk kaob siis ka kiusatus pidada kemplust õhukese ja paksu riigi üle. Kasvav majandus ja Eesti inimeste tubli töö on pensionitõusu sepistamisel alasiks ja haamriks,” lausus Taavi Rõivas Riigikogu kõnetoolist.

Pensioni baasosa suurus on alates 1. aprillist 1123,58 krooni ja 1. juulist oleks see seadusemuutuse jõustumisel 1373,58 krooni. Sellise baasosa korral tõuseb 1. juulist 2007 keskmise pensionistaaži (44a) korral vanaduspensioni suurus 3750 kroonini. Rahvapensioni suurus on praegu 1423,31 krooni, 1. juulist vastavalt eelnõule 1573,31 krooni.

 

Täiendav info: Taavi Rõivas 5119 799

Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus 5131 265

Tagasiside