Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu  riikliku pensionikindlustuse seaduse täienduse, mis suurendab 1. juulist kõiki vanaduspensione 250 krooni ning rahvapensione 150 krooni võrra.

 

Algatajate nimel ettekande teinud Taavi Rõivas lausus, et pensionitõusu teema senine arutelu sotsiaalkomisjonis ja Riigikogu saalis pole jätnud kahtlust, et see on parlamendi ühine otsus, mille üle võime kõik hea meelt tunda.

“Kahetsusväärselt jäid mõned kolleegid aruteludes puhtalt emotsioonide pinnale ning ei vaevunud end laadima faktide ja arvudega. Ei tunta huvi selle vastu, millist mõju avaldab eelnõu seaduseks saamisel riigieelarvele või pensionikassa tasakaalule. Ei huvituta sellestki, kas tegu on Eesti riigile jõukohase otsusega või mitte. Pealiskaudsest lähenemisest on sündinud ka ettepanekud tõsta pensionide baasosa „veel pisut” rohkem kui eelnõus pakutud 250 krooni,” lausus Riigikogu liige.

“Kõik meist mäletavad 1992. aastat, aga mitte kõigil pole meeles, et siis oli keskmise pensioni suurus 200 krooni. Veel 4,5 aastat tagasi – 2003. aasta jaanuaris oli pension kaks korda väiksem kui praegu ehk vaid 1832 krooni,” ütles Rõivas.

Rõivase sõnul tõuseb seadusemuudatusega keskmine pension 3769 kroonini ning suureneb kindlustunne, et 1. aprillil 2011 on keskmine vanaduspension vähemalt 6258 krooni nagu koalitsioon on eesmärgiks seadunud. Kokku kasvab pension 2007. aasta jooksul 20%, mis on kiireim kasv 1999. aastast alates.

Täiendav info:
Taavi Rõivas
51 19 799

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

 

 

Tagasiside