Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed Andres Sutt ja Katri Raik edastasid rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse advokaadibürooga FSS lepingu sõlmimise asjaolude kohta.

“Kuigi Martin Helme osales 21.septembril korruptsioonivastase erikomisjoni ja Riigieelarve kontrolli erikomisjoni ühisel istungil ning vastas küsimustele ka Riigikogu suures saalis, on endiselt vastamata hulk küsimusi kuidas täpselt advokaadibürooga FSS lepingu sõlmimiseni jõuti,” märkis Andres Sutt.

Suti sõnul peab Helme esitama dokumendid, mis näitavad millise konkreetse erandi ja alamerandi alusel kasutati riigihanke korraldamisel õigusabi erisust ning kuidas oli erandi kasutamise otsus sisuliselt motiveeritud. Samuti tuleks rahandusministril selgitada, millise osa õigusabi lepingust moodustab lobiteenus, mille osas oleks pidanud riigihanke korraldama tavamenetluse korras. Kolmandaks küsivad Riigikogu liikmed, kes nimeliselt valis Eesti riigi nimel välja kolm bürood, kellel paluti pakkumised teha ning millist rolli ja kelle ülesandel täitis FSS-ga lepingu sõlmimisel hr Ragnar Meitern.

Tagasiside