Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme Silver Meikari arvates on täna asutatud Eesti-Valgevene parlamendirühma asutamine mõtlematu. “Valgevene toetusrühma asutamine annab märku mõne Riigikogu liikme toetusest autoritaarsele režiimile,” ütles Silver Meikar. “Parlamendirühma asutamine on Riigikogu liikmete vaba voli, kuid ma ei arva, et Riigikogu peaks diktatuuridega koostööd tegema.”

Silver Meikar ei leia, et suhete edendamine autoritaarse režiimiga, nagu seda on Valgevene, teeks Riigikogule au. Parlamendirühmi luuakse, et tõhustada kahepoolset suhtlemist teiste riikide parlamentidega. ” Valgevene valimised ei ole ausad ega vabad, seega ei esinda valitud rahvasaadikud kedagi muud peale iseenda. Tõhustades suhteid sellise parlamendiga, seame sisse suhted Lukašenko käsilastega,” hoiatas Silver Meikar. “Võib jääda mulje, et asutatud parlamendirühma liikmed toetavad ebademokraatlikku Valgevenet.”

Silver Meikar on Riigikogus aasta tagasi asutatud Valgevene demokraatliku arengu kaitseks moodustatud ühenduse esimees. Ühendus on korraldanud kohtumisi Valgevene opositsioonipoliitikutega, avalikke üritusi ja fotonäituseid Valgevene olukorrast ning toetanud Valgevenest poliitilistel põhjustel põgenenud noori.

Riigikogus moodustati täna Eesti-Valgevene parlamendirühm, kuhu kuulub kümme keskerakondlast ja Keskerakonnast välja arvatud Jaan Kundla.

Parlamendirühma kuuluvad Keskerakonna liikmed Vladimir Velman, Valeri Korb, Eldar Efendijev, Helle Kalda, Tiit Kuusmik, Heimar Lenk, Inara Luigas, Nelli Privalova, Arvo Sarapuu ja Olga Sõtnik.

Lisainformatsioon: Silver Meikar 527 8089
Riigikogu liige, Reformierakond

Tagasiside