Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu koroonakriisi arutelul ütles Reformierakonna fraktsiooni nimel kõnelenud Siim Kallas, et võitluse tulipunktis on praegu haiglate võimekus viirushaigete ravimisel.

Kallas nentis, et viirus nakatab ja nõuab ohvreid meie lähedaste hulgas, kõikides vanusegruppides, kõikides ühiskonnakihtides.

“Viirusekriis kui tervik lööb siiski erinevaid ühiskonnagruppe erinevalt. Eelkõige kannatavad pered, kus on koolilapsed, kannatab haridus tervikuna, ja kannatab väikeettevõtlus, turism, restoranid, teenindus, hotellid, transport,” loetles Kallas.

Ta lisas, et eelnevat silmas pidades on igati mõistetav nii praeguse kui ka eelmise valitsuse püüd pidada ühiskonda avatuna nii palju ja nii kaua kui võimalik. “See on olnud teadlik poliitika, mitte venitamine või otsustamatus,” tõdes Kallas. “Võib olla kindel, et vaktsineerimine viib haigestumise vähenemisele.”

Siim Kallas märkis, et kui täna mobiliseerume viirushaiguse rünnaku tagasi löömisele, siis homme peame mobiliseeruma koroonakriisi tagajärgedest üle saamisele.

“Eluliselt tähtis on raskesti lüüa saanud ettevõtluse taastumine, turismi taastumine, restoranide ja teeninduse taasavamine. Eluliselt tähtis on hariduses tekkinud mahajäämusest ülesaamine. Nõukogude ajal pidi initsiatiivi näitamiseks olema riigivõimu luba. Viirusekriisist üle saamine sõltub ühiskonna ettevõtlikkusest, algatusvõimest ja vastutustundest,” lõpetas Siim Kallas.

Tagasiside