Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Signe Riisalo on mures, kas ja kui hästi on Eesti tervishoiusüsteem valmis uuteks koroonaviiruse puhanguteks. Saamaks selgust, kas sotsiaalministeeriumil on uuteks koroonapuhanguteks kõik ettevalmistused tehtud, pöördus Riisalo detailsete küsimustega sotsiaalminister Tanel Kiige poole.

„Valitsuse poolt aprillis heaks kiidetud koroonakriisist väljumise strateegia tegi sotsiaalministeeriumile ülesandeks koostada tervishoiusüsteemi valmisoleku plaan uute koroonapuhangutega toimetulekuks. See plaan pidi valmima juba mai kuus ning võiks eeldada, et tänaseks on kevadistest õppetundidest järeldused tehtud ja ette ennustatavatele probleemidele, näiteks tarnetõrked, lahendused leitud. Eelmisel nädalal saime aga meediast lugeda, et haiglad on mures kiirtestide tarnete mahtude vähenemise pärast. See tekitab paratamatult küsimuse, kas sotsiaalministeeriumil on ikka kõik vajalikud ettevalmistused tehtud ja kui hästi on meie tervishoiusüsteem uuteks koroonapuhanguteks valmis,“ ütleb Riisalo.

Riisalo soovib saada ministrilt selgitusi selle kohta, kuidas korraldatakse haiglate vahelist koostööd, et viiruse levikut haiglates ohjeldada. Samuti huvitab Riisalot, mida tehakse plaanilise ravi jätkusuutlikuks tagamiseks viiruse ulatuslikuma leviku korral ning millised riskid on viiruse ulatusliku ülemaailmse leviku korral ravimikättesaadavuses, testide ja kaitsevahendite piisavuses ning ravimite ja vaktsiinide Eestisse jõudmises.

Riigikogu liikme kirjalikule küsimusele on ministril aega vastata kümme tööpäeva.

Tagasiside