Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kiitis tänasel istungil heaks kunstiteoste tellimise seaduse muudatuse, mille kohaselt tõuseb hangitavate kunstiteoste hinnalagi 65 000 eurolt 110 000 eurole. Ettepaneku autori, riigikogu kultuurikomisjoni liikme Signe Kivi sõnul on muutus vajalik, sest praegune hinnapiir on ajale jalgu jäänud.

„Alates kunstiteoste tellimise seaduse vastuvõtmisest 2010. aastal, on kehtinud põhimõte, et avalike objektide suuremahuliste ümberehituste või uute avalike objektide ehitamisel hangitakse kunsti 1% ulatuses kogumaksumusest, aga mitte kallimalt kui 65 000 eurot,“ ütleb Kivi.

„Samas on viimase 10 aasta jooksul tõusnud kunstiteoste hinnad samamoodi nagu muu elu meie ümber, statistikaameti andmetel on tarbijahinnaindeks tõusnud 22,2% võrreldes 2010. aastaga. Ka on suurte avalike hoonete kunstiteoste, näiteks töömahukate skulptuuride ja installatsioonide hinnad juba mitu aastat olnud ülemises piirmääras – mis on loogiline, sest kallimaks on läinud nii ehitusmaterjalid kui ka kunstiteose loomisega kaasnevad muud kulud, materjalid ja abitööd. Arvestama peab, et muutunud olukord vähendab eelkõige kunstiteoste autorite ja kunstnike töötasu,“ sõnab Kivi.

„Hangitavate kunstiteoste hinnalae tõstmine 65 000 eurolt 110 000 eurole oli vajalik, et meie avalikku ruumi lisanduks professionaalseid kaasaegseid kunstiteoseid,“ lõpetab Kivi.

Tagasiside