Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu soome-ugri toetusrühma esimehe Paul-Eerik Rummo arvates on hämmastav ja murettekitav teade, et Venemaa Ust-Luuga sadama infrastruktuuri rajamiseks kavatsetakse hävitada piirkonna vadjalastest põliselanike külad.

„Ühinen Venemaa Teaduste Akadeemia keeleteaduse instituudi juhataja professor Viktor Vinogradovi prognoosiga, et vadjalaste meelevaldne ümberasustamine nende traditsioonilistest elupaikadest toob endaga vältimatult kaasa nende keele pöördumatu kadumise. Meenutagem, et vadja keel on üks haruldasemaks jäänud soome-ugrilisi keeli ning et see on ohustatuna kantud Venemaa keelte punasesse raamatusse,” sõnas Rummo.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku arvates on suurriiklike majanduslike ambitsioonide rahuldamine oma põliseid vähemuskultuure kandvate kodanike kõrvaletõrjumise hinnaga karjuvas vastuolus 21. sajandi tsivilisatsiooni normidega.

„Taotlen Ust-Luuga piirkonna vadjalaste saatuse arutamist sel aastal toimuval Soome-Ugri Rahvaste V Maailmakongressil, eeldades ehitusplaanide peatamist tsiviliseeritud lahenduse väljatöötamiseni,” lisas Rummo.

Lisainformatsioon: Paul-Eerik Rummo 504 6535
Riigikogu soome-ugri toetusrühma esimees, Reformierakond

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside