Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti delegatsioon Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarses Assamblees levitas tänasel Assamblee talveistungil Viinis oma ametlikku ettepanekut lülitada OSCE PA 2008. aasta põhiistungi päevakorda küberjulgeoleku teema.

„Oleme asunud ette valmistama teemakohase resolutsiooni eelnõu ja koguma sellele Assamblee liikmes-delegatsioonide toetust,“ ütles Eesti delegatsiooni juht Paul-Eerik Rummo. „OSCE kui julgeolekualase koostöö edendamiseks loodud laiapõhjaline organisatsioon ei saa kõrvale jääda küberrünnete kui globaalset turvalisust järjest enam ohustava teguri käsitlemisest.“

Lisaväärtusena avaks küberjulgeoleku käsitlemine OSCE raamistikus uue võimaluse ühendada OSCE, Euroopa Nõukogu ja teiste oluliste rahvusvaheliste organisatsioonide jõupingutusi rahvaste kindlustunde suurendamiseks. Rummo tõi näiteks asjaolu, et selles küsimuses praegu ainsa siduva rahvusvahelise õigusaktiga – Euroopa Nõukogu Küberkuritegevuse Konventsiooniga – on seni ühinenud ainult 22 riiki.

„Kuna konventsioon on avatud ühinemiseks ka riikidele, kes ei kuulu Euroopa Nõukogusse, on esimeseks sammuks, mida OSCE PA peaks tegema, kõikide riikide kutsumine konventsiooniga liituma,“ lisas Rummo Eesti delegatsiooni nimel tehtud pöördumises.

OSCE PA aasta põhiistung toimub 29. juunist 3. juulini Astanas, Kasahstanis.

Lisainformatsioon: Paul-Eerik Rummo 504 6535
OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside