Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

“Ligikaudu veerand kohalikest omavalitsustest ei taga üht lapse tähtsamaist õigustest – õigust kvaliteetsele alusharidusele”, ütles Reformierakonna fraktsiooni liige Paul-Eerik Rummo täna Riigikogus riiklikult tähtsa küsimuse „Laste õiguste tagamine“ arutelul.

Rummo sõnul ei võimalda lasteaiakohtade puudumine või lasteaiarühmade ülekomplekteerimine kõigile õigustatud soovijaile ligipääsu kvaliteetsele alusharidusele, mis on aga nurgakiviks inimese kogu järgnevale haridusteele ja sellele, et ta saab oma loomupäraseid eeldusi parimal viisil välja arendada ja rakendada.

„Pole kahtlustki, et Eesti elu lähima aja tulipunktiks kujuneb meie haridussüsteemi sisuline ja organisatsiooniline uuendamine,“ ütles Rummo, kelle sõnul pole see mitte ainult Eesti edasise konkurentsivõime, vaid ka iga inimese õnne- ja rahuldustunde tagamise küsimus. Esimene samm sellel teel peabki olema kindla alusmüüri rajamine lapse tähtsaima õiguse tagamiseks, milleks on kvaliteetse alushariduse takistusteta kättesaadavus.

 

Tagasiside