Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kohtus Riigikogu soome-ugri toetusrühm Eestis hõimupäevade raames toimunud edukat turneed lõpetavate udmurdi, komi ja mordva kirjanikega. Kohtumisel vahetati infot soome-ugri rahvaste, keelte ja kultuuride olukorrast Venemaal ja ideesid, kuidas rahvusvaheliselt toetada nende rahvaste tahet rahvuslikuks püsimiseks ja arenguks. Toetusrühma liikmed said tutvuda külaliste loominguga nii algkeeltes kui tõlkeis.

Toetusrühma esimees Paul-Eerik Rummo rõhutas vajadust koordineerida kolme iseseisva soome-ugrilaste riigi – Eesti, Soome ja Ungari – parlamentide tegevust omariikluseta hõimurahvaste toetamisel ning Venemaa noorte soome-ugrilaste võimaluste laiendamisel õppida ja töötada vabas maailmas.

„Meie hõimurahvad vajavad eeskätt kinnitust, et nad ei ole unustatud ja et maailm neid hindab. Küsimus ei ole ainult etnograafilise eripära säilitamises, vaid iga rahva õiguses vabalt areneda oma eeldustest lähtuvalt,” sõnas Rummo. „Nende rahvaste rahvuslik haritlaskond teeb ebasoodsais oludes suuri pingutusi hoida ülal arusaama, et on ka paremaid valikuid kui hääbumine või venestumine. Rahvusvaheliste organisatsioonide parlamentaarsete assambleede kaudu ja kasutades ka muid parlamentaarseid suhtlusvõimalusi, saame võita sõpru ja toetajaid meie hõimlaste õilsatele püüdlustele.”

Lisainformatsioon: Paul-Eerik Rummo 504 6535

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065

Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside