Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Eesti Rahvusraamatukogus Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatud töömess, mille eesmärgiks on viia kokku nii töötahtjad kui ka tööpakkujad. Töömessi avamiseks anti sõna riigikogu liikmele ja endisele rahvastikuministrile Paul-Eerik Rummole.

„Hoidkem pöialt, et uue töölepingu seaduse ümber üles köetud hirmu ja õuduse õhkkond ei lükkaks seaduse vastuvõtmist lõpmatult edasi ega moonutaks selle olemust, mis vastab kõigi vajadustele muutuvas majandussituatsioonis,” tegi üleskutse Rummo messi avades.

Rummo sõnul pole midagi loomulikumat kui see, et tööpakkuja ja töövajaja, või kui teisalt vaadates tööjõu vajaja ja oma oskustele ja võimetele rakenduse otsija teineteist üles leiavad ja lepivad kokku mõlemat poolt rahuldavates tingimustes. Ta rõhutas ka vajadust pideva uuenemise, õppimise ja loomingulisuse järele niihästi ettevõtjate kui töötajate pooled.

Töömessi, millele oodatakse vähemalt paari tuhandet osavõtjat, korraldas Euroopa Komisjoni INTI projekti raames Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Tööturuameti, Integratsiooni Sihtasutuse ja Rahvastikuministri bürooga. Messil vahendatakse tööpakkumisi eri vanuses ja erineva hariduse ja keelteoskusega inimestele üle Eesti, pidades silmas niihästi kvalifitseeritud spetsialiste kui ka abipersonali ja nii neid, kes on hetkel töötud, kui ka parema ja tasuvama töökoha otsijaid.

Lisainformatsioon: Paul-Eerik Rummo 504 6535
Riigikogu liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni nõunik Riigikogus

Tagasiside