Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Hariduspoliitilisel debatil Rakveres kutsus endine kultuuri- ja haridusminister Paul-Eerik Rummo Lääne-Viru haridusüldsust üles tegema Lääne-Virumaast esimene piirkond Eestis, kus omavalitsuste, riigi ja kodanikuühiskonna koostöös kujundatakse otstarbekohane ja elujõuline koolivõrk.

“Hariduspoliitikal ei saa olla teist eesmärki kui tagada võimalus omandada kvaliteetne haridus, ja selle üheks eelduseks on realistlikult planeeritud koolivõrk,” rõhutas Rummo, kelle sõnul võiks just Lääne-Virumaa kui suhteliselt väike ja homogeenne maakond selleni esimeseni jõuda. “Sellest sõltub piisav koormus õpetajatele ja parimad õpitingimused õpilastele,” lisas Rummo.

“Reformierakond ei poolda riiklikku sundi kooliastmete lahutamisel ja liitmisel ega koolide töökorralduse pisiasjadeni ettekirjutamist, küll aga seda, et ei hoitaks kramplikult kinni demograafilistel põhjustel elujõudu kaotavast koolivõrgust,” ütles Rummo, pakkudes end vajadusel erapooletuks vahemeheks Lääne-Viru omavalitsuste kompromissiotsingutel eri haridustasemeil töötavate koolide parima võimaliku paiknemise ja koostöövormide leidmiseks.
 

Tagasiside