Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile, 2. märtsil kohtusid Riigikogu delegatsiooni juht OSCE Parlamentaarses Assamblees, endine rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo ja delegatsiooni liige Mart Nutt OSCE rahvusvähemuste ülemvoliniku, Norra endise välisministri Knut Vollebaekiga, kes on Eestis töövisiidil.

Kohtumisel avaldas Rummo ülemvolinik Vollebaekile tunnustust tema 2008. aastal tehtud põhjaliku töö ja OSCE-le esitatud raporti eest rahvussuhete ja inimõiguste olukorra kohta Venemaa hõlvatud aladel Gruusias. „See raport on oluliseks nurgakiviks, millele saame toetuda Parlamentaarses Assamblees, nõutades Gruusiale normaalsete arengutingimuste tagamist,“ ütles Rummo.

Ühtlasi tutvustas Rummo Vollebaekile Eesti delegatsiooni seisukohta, et Venemaa algatatud Euroopa uue julgeolekuarhitektuuri ideede menetlemise eeltingimuseks rahvusvahelistes organisatsioonides peaks seatama algataja loobumine Gruusialt hõlvatud alade käsitamisest iseseisvate riikidena ja rahvusvaheliste missioonide vaba juurdepääsu tagamine neil aladel.

Knut Vollebaek tunnustas Eesti edusamme määratlemata kodakondsusega elanike informeerimisel Eesti kodakondsuse omandamise võimaldamisest, bürokraatlike takistuse kõrvaldamisel ja keeleõppe võimaluste laiendamisel. Ka hindas ta ainulaadseks Eestis toimunud poliitilist integratsiooni, kus muulased valivad erakondi mitte oma rahvusliku päritolu, vaid maailmavaate ja kogu rahvastikule omaste ühishuvide pinnalt.

 

Tagasiside