Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus toimunud rahanduskomisjonis hääletasid Keskerakonna ja Erakond Eestimaa Rohelised saadikud 2009. aasta lisaeelarvesse sisse vanemahüvitise ülempiiri kahekordse vähendamise.

Rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on selline samm kuritegu Eesti rahva vastu, kuna vähendab perede kindlustunnet ja selle tagajärjeks on reaalselt sündimata lapsed.
“Vanemahüvitise järgselt on enim kasvanud sündivus just kõrgharidusega ja üle keskmise teenivate emade puhul. Kui muudame hästi töötava vanemahüvitise lausaliseks sotsiaaltoetuseks, kaob ka positiivne mõju iibele. Seda eriti olukorras, kus eestlaste iive on suuresti just tänu vanemahüvitisele üle aastate taas positiivne,” ütles Rõivas.

“Eesti riigil ei saa pikemas perspektiivis olla strateegilisemat eesmärki kui oma rahva püsimajäämine,” toonitas Rõivas.

Rõivas loodab, et opositsioonierakondade selline otsus pole veel lõplik ning tajutakse, et vanemahüvitise ülempiiri järsk vähendamine oleks Eesti iibele hukatuslik.

Antud ettepanek tuleb hääletusele ka sel kolmapäeval Riigikogus toimuval lisaeelarve arutelul. Kui Riigikogu enamus hääletab vanemahüvitise praeguse süsteemi säilitamise poolt, jääb ülempiir muutmata. Opositsiooni plaani järgi piirataks ülempiir 15 000 krooniga.

 

Tagasiside