Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas ütles Kiievi julgeolekufoorumil (Kyiv Security Forum) esinedes, et Euroopa julgeolek peab olema terviklik ning meie toetus Ukrainale jäägitu.

„Eilne Euroopa Parlamendi hääletus, mis toetas suure häälteenamusega Euroopa Liidu viisavabadust Ukraina kodanikele, on Ukraina jaoks suur samm edasi. Kuid Vene Föderatsiooni agressiooni all kannatav Ukraina vajab endiselt meie tuge,“ ütles Rõivas. 

„Venemaa ei austa rahvusvahelist õigust ja õõnestab nii traditsioonilisi kui hübriidsõja meetodeid kasutades ühtset, vaba ja rahus elavat Euroopat. Konfliktile saab olla vaid üks lahendus, mis austab Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.“

Rõivase sõnul on Ukrainal reformide elluviimisega, sealhulgas korruptsioonivastase võitlusega veel pikk tee minna, kuid ta toonitas, et viited korruptsioonile ei tohi saada ettekäändeks, miks Ukrainat mitte toetada. 

„Me vajame 21. sajandi Marshalli plaani laadset abipaketti, mis on tulemustele orienteeritud ja selge ajaraamiga. Sellise abipaketi loomine annaks Ukraina inimestele veelgi tugevama sõnumi, et neid ei ole unustatud, et nad ei ole üksi,“ lisas Rõivas.

Riigikogu aseesimees

Taavi Rõivas
[email protected]
+372 5119799

 

Tagasiside