Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas ütles oma Toompeal peetud kaasettekandes Eesti Euroopa Liidu poliitikast, et majanduskriis tõi reljeefselt välja Euroopa suurimad probleemid – aastakümneid kestnud üle jõu elamise ning majanduslikku ja demograafilist reaalsust eitava laustoetuste riigi ehitamise.

„Riigirahanduslikult on Eesti Euroopas kahtlemata positiivseks erandiks. Meie korras rahandus ei anna põhjust upsakuseks, küll aga kogemuse, mis võiks olla väärtuslik paljudele teistele. Euroopa alternatiivid on piiratud – sarnaselt sotsialistlikule plaanimajandusele ei ole jätkusuutlik ka sotsialistlik võlamajandus. Karm tõde on, et kokkulaenatud jõukus kuulub tagasimaksmisele ja üle võimete tehtavad kulutused ei saa lõputult jätkuda,“ lausus Rõivas.

Parlamendi euroasjade komisjoni juht kutsus üles mõtlema, sellele kas kasutame iga maksurahana kogutud eurot maksimaalselt Eesti ühiskonna arengu huvides. „Sama küsimus seisab kõigi Euroopa Liidu valitsuste ja parlamentide laual ajal, mil valmistame ette järgmist seitsmeaastast eelarvekava. See kava peab keskenduma Euroopa majanduskasvu toetamisele läbi investeeringute, eelistades investeeringuid teadusesse ja taristusse,“ ütles Rõivas.

Taavi Rõivas soovitas oma ettekandes ka hakata mõtlema aastale 2018, mil Eestist saab Euroopa Liidu eesistujariik ning pakkus välja mõtte vaadata üle Riigikogu kodu- ja töökorra see osa, mis puudutab Euroopa Liitu. „Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon on sisuliselt erivolitustega miniparlament, kelle pädevusse kuuluvad kõik Euroopa teemad rahanduslikest põllumajanduslikeni. Komisjoni töö peab olema meediale avatud ning avalikkusele hinnata,“ sõnas Reformierakonda kuuluv Riigikogu liige.
 

Tagasiside