Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

See, kas viime Eesti eesistumise läbi kire ja pühendumusega või on see ministrite jaoks lihtsalt tüütuks kõrvaltegevuseks kohalike valimiste kampaania ajal, paistab kaugele välja, leiab riigikogu aseesimees Taavi Rõivas. Endise peaministri sõnul peame keskenduma Euroopa-poliitikale, mille võtmesõnadeks on “veame eest” ja “inspireerime”, mitte „lohiseme järel“.

„Euroopa Liit vajab uut hingamist ja uusi edulugusid ning Eestil on võimalus, isegi kohustus nendesse diskussioonidesse panustada. Eestil on, millega Euroopat inspireerida, oleme selle nimel üle 20 aasta pingutanud,“ lausus Rõivas tänasel riigikogu olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetidest.

„Paraku kuuleme liiga sageli riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis ministrite või halvemal juhul neid asendama tulnud ametnike vabandusi, et minister ei leia paraku aega ühel või teisel Euroopa Liidu nõukogul osalemiseks,“ märkis Rõivas.

„Leian, et ministrid peaksid valima, kas pühenduda kohalike valimiste kampaaniale või ministriametile, mõlemat eesistumise ajal lubada on liiast. Soovime näha ministrite suuremat isiklikku panust ning reaalset pühendumist, et eesistumine õnnestuks nii sisult kui vormilt,” ütles riigikogu aseesimees.

Rõivase hinnangul oodanuks ta peaministri kõnest ka laiemat poliitilist visiooni. „Mina ootan küll valitsuselt selgemat sihiseadmist ning suuremat ambitsiooni, usun, et ka Eesti inimesed ootavad seda. Väike riik peab mitmekordselt pingutama, et end päriselt kuuldavaks teha ning et meist päriselt midagi sõltuks,“ lisas Rõivas.

Riigikogu aseesimees

Taavi Rõivas
[email protected]
+372 5119799

Tagasiside