Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni liige Taavi Rõivas kinnitas täna parlamendis Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse eelnõu arutelul, et kõrgharidusse panustavate vahendite tõus peaks olema kiirem eelarve kasvust.

Rõivas lausus, et kõrghariduse kvaliteeti tuleb parandada tõstes oluliselt baasraha ehk iga üliõpilase kohta kõrgkoolidele eraldatavat summat. “Olen päri, et kõrgharidusse panustavate vahendite tõus peaks olema kiirem eelarve kasvust,” sõnas ta. Samas lisas Rõivas, et kui kõrghariduse kvaliteet on oluline kõigile üliõpilastele, siis toetustega tuleb aidata ikkagi eeskätt abivajajaid. Taavi Rõivase sõnul tuleb kõrghariduse rahastamisel teha põhimõttelisi valikuid.

“Reformierakond teab täpselt, kui suur on riigieelarve ning kui suured on sellest haridusele ja kõrgharidusele tehtavad kulutused. On päevselge, et ei ole võimalik tõsta ühtaegu 30% võrra baasraha, et parandada hariduse kvaliteeti ja siis veel panustada 50% kogu kõrghariduse eelarvest sotsiaaltoetustesse. Olen veendunud, et hariduse kvaliteet on iga üliõpilase tuleviku seisukohast palju kordi tähtsam kui sotsiaaltoetus. Mugav äraolemine tudengiajal ei kaalu mingil juhul üles hilisemat hakkamasaamist tööjõuturul, seda nii kodus kui rahvusvaheliselt,” selgitas Taavi Rõivas.

Riigikogu hääletas sotsiaaltoetuste suurendamisele keskendunud Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse eelnõu menetlusest välja.

Täiendav info: Taavi Rõivas 511 9799

Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
513 1265

 

Tagasiside