Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil ei toetatud Keskerakonna ettepanekut tõsta pensioni baasosa erakorraliselt 300 ja rahvapensioni määra 200 krooni võrra.

Sotsiaalkomisjoni liikme Taavi Rõivase hinnangul on tegemist populistliku ettepanekuga, mis viib pensioni eelarve juba 2011. aastaks 3,8 miljardi suurusesse puudujääki ning muudatusettepanekust tulenevalt oleks järgmise 20 aasta perspektiivis pudujääk 1% SKP-st.

„Keskerakonna väide, nagu pensionite tõus jääks ära, on ebaaus pensionäride suhtes. Tegemist on lihtsalt paaniline katsega endale tähelepanu tõmmata,” sõnas reformierakondlasest parlamendisaadik.

Rõivase sõnul tõusevad pensionid käesoleval aastal 22% võrra, mis on märkimisväärselt kiire ja maksimaalne riigile jõukohane tõus. „Tänasest kiirem pensionitõus ajaks pensionikassa upakile ja sellest tõsiselt rääkida pole minu arvates lihtsalt võimalik. Pealegi nii sotsiaalkomisjonis kui ka riigikogu saalis jäi vastuseta küsimus, mille arvelt Keskerakonna planeeritav pensionitõus kavatsetakse kompenseerida,” lisas Rõivas.

Reformierakond seisab jätkuvalt selle eest, et tõsta pensionid nelja aastaga kahekordseks, mille kohaselt on pensioni suurus 1. aprillist 2008. aastal üle 4500 krooni, 2011. aastal üle 6200 krooni.

„Ka Keskerakonna Seenioride kogu möönis kohtumisel sotsiaalkomisjoniga, et praegune plaan pensionid kahekordistada on mõistlik,” ütles Rõivas.

Lisainformatsioon: Taavi Rõivas 511 9799
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside