Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Taavi Rõivase sõnul on avalikkuse hirmutamine vanemahüvitise kärpimisega vastutustundetu ning see tuleb kohemaid lõpetada. Rõivas kinnitas, et Reformierakond ei ole mingil juhul vanemahüvitise kärpimisega päri, kuna see mõjuks Eesti iibele laastavalt.

Rõivase sõnul on vanemahüvitise eesmärk tagada peredele kindlustunne ning selle kindlustunde äravõtmine majanduslikult keerulisematel aegadel oleks äärmiselt lühinägelik. „Nii vanemahüvitise kärpimise eestkõnelejaks olnud minister Urve Palo kui kolleeg Ott Lumi peaks teadma, et vanemahüvitise ülempiir on seotud keskmise palgaga ning viimase langedes langeb ka ülempiir,“ ütles Rõivas. „Vanemahüvitis töötab just seetõttu, et pere sissetulek lapsega kodus oleku ajal ei lange. Kui minna hüvitise vähendamise teed, ei ole lapsega koju jäämine paljudele peredele lihtsalt jõukohane,“ lausus Rõivas.

„On üldteada, et 2008. aastal sündis 3200 last rohkem kui viis aastat varem, ennem vanemahüvitise kehtestamist. Sündide arv on kasvanud igal vanemahüvitise sisseviimisele järgnenud aastal. Tegemist on ainsa meetmega, mis on sündide arvule nii suurt positiivset mõju avaldanud,“ toonitas Rõivas.

Rõivase sõnul kaalub Eesti pikaajaline püsimajäämine riigi ja rahvana üles lühiajalise kasu võimalikust vanemahüvitise kärpest.
 

Tagasiside