Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni juhi Taavi Rõivase sõnul valmistab Riigikogu järgmise aasta alguseks ette mitut väga põhimõttelist arutelu Euroopa Liidu riikide võlakriisi teemadel. Veebruaris on plaanis nii ESMi (Euroopa Stabiilsusmehhanismi) jõustamine kui ka laiem suure saali arutelu, mis kujundab Eesti seisukohtasid Euroopa Liiduvõlakriisi osas. Läbi aasta on fookuses ka järgmine seitsmeaastane eelarvekava.

„Soovime tõsta parlamendi aktiivsust Euroopa Liidu teemadel, seda enam, et nii võlakriisi kui järgmist eelarvekava puudutavad otsused mõjutavad Eesti inimeste heaolu kõige otsesemalt,“ ütles Taavi Rõivas. „Kavandame järgmiseks aastaks senisest enam suure saali arutelusid ning kohtumisi valdkonna spetsialistidega. Juba jaanuari esimeses pooles on plaanis kohtumine Eesti Pangas.“

Rõivase hinnangul on võlakriisi kontekstis kõige olulisemaks Euroopa Liidu liikmesriikide 2012. aasta eelarved, sest just need määravad ära, kas ja kui suures puudujäägis riigid lähitulevikus on. “Euroopa Liidu esmane fookus saab olema kõigilt liikmesriikidelt finantsdistsipliini nõudmine ja alles seejärel tsentraalse abi pakkumine,” lausus Rõivas.
 

Tagasiside