Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu parlamentide rahanduskomisjonide esimeeste kohtumistel Stockholmis toonitas Taavi Rõivas oma sõnavõtus, et Eestil on lähinaabritega võrreldes head väljavaated kriisist väljumiseks.

“Euroopa riikide kriisist väljumise kiirus sõltub lisaks praegustele pingutustele paljuski sellest, milline oli ühe või teise riigi eelarvetasakaal enne kriisi,” ütles Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas Stockholmis Euroopa Liidu parlamentide rahanduskonverentsil. “Eesti on 2009. ja 2010. aastal Maastrichti kriteeriumide saavutamisele väga lähedal tänu sellele, et 2006. ja 2007. aastal oli Eesti riigieelarve EL mõistes väga suures ülejäägis.”

Enamik Euroopa riike on tänavu Eestist palju suuremas defitsiidis ning nende kriisist väljumine selle võrra raskem, kuna defitsiidi katmiseks võetavad laenud tuleb tagasi maksta.

Rõivas tegi oma Euroopa kolleegidele ettepaneku arutada järgnevatel kohtumistel põhjalikult kokkulepitud defitsiidikriteeriumide järgimist riikide poolt ning kaaluda võimalust leppida kasvuaastateks kokku veelgi karmimates tingimustes. “Praeguse kriisi järgselt oleme taas suure kogemuse võrra targemad. Üks selge õppetund on vajadus hoida eelarve kasvuaastatel tasakaalus, eelistatavalt ülejäägis,” lausus Rõivas.

Euroopa Liidu eesistuja Rootsi kutsus Stockholmi kõik Euroopa Liidu parlamentide rahanduskomisjonide esimehed. Lisaks eelarvepoliitika jätkusuutlikkusele oli kohtumise teemaks kliimamuutuste mõju majandusele.
 

Tagasiside