Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endise peaministri, riigikogu aseesimehe Taavi Rõivase kinnitusel kavatseb Reformierakond e-valimiste kärpimisele kindlasti vastu astuda.

Rõivas rõhutas, et e-riik on taasiseseisvunud Eesti üks vaieldamatuid edulugusid, mida ei tohi ümber pöörata.

„E-valimised on end 12 aasta jooksul tõestanud mugava ja turvalise hääletamisviisina. Eesti on maailmas tuntust kogunud innovatiivse riigina, kes võimaldab oma kodanikel e-valida mistahes maailma punktist. Elektrooniliselt hääletajate osakaal on pidevalt kasvanud, e-valimiste lühendamisega väheneb valijate võimalus demokraatlikus otsustusprotsessis osalemiseks,“ lausus endine peaminister.

„Eestil kui e-riigil tuleb jätkuvalt uuendusmeelseid lahendusi pakkuda, mitte olemasolevaid tagasi pöörata. Seda, et olulised e-riigi arendused ei ole ministrite jaoks prioriteet, näeme loiust tegelemisest sotsiaalkindlustuse infosüsteemiga SKAIS2,“ märkis Rõivas.

„E-valimiste kärpimise põhjendamiseks toimub populistlike hirmude kultiveerimine inimeste seas ning oma riigi ja riigi loodud e-lahenduste usaldusväärsuse õõnestamine. See on tagurlik ja Eesti kuvandit hävitav plaan,“ lausus riigikogu aseesimees.

Valitsus kiitis täna heaks Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning IRL-i parlamendifraktsioonide soovi lühendada e-valimiste perioodi seitsmelt päevalt kolme päevani.

Praegu saab e-hääletada kümnendast kuni neljanda päevani enne valimisi.

Samal ajal ei toetanud valitsus riigikogu Reformierakonna fraktsiooni algatatud eelnõu elektroonilise eelhääletamise pikendamiseks ühelt nädalalt kümnele päevale, eesmärgiga tõsta valimisaktiivsust ja toetada Eesti e-kuvandit.

Riigikogu aseesimees

Taavi Rõivas
[email protected]
+372 5119799

 

Tagasiside