Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul aitab aktsiaoptsioonide senisest lihtsam ja soodsam maksustamine elavdada ettevõtlust ja kogu Eesti majandust tervikuna.

„Tegu on põhimõttelise muudatusega, mis soodustab ettevõttele oluliste töötajate motiveerimist, tehes neist tulevikus ettevõtte omanikud. Sel viisil on töötajad isiklikult rohkem huvitatud ettevõtte heast käekäigust ja pingutavad selle nimel rohkem,“ ütles Rõivas.

Rõivas märkis, et mujal maailmas on aktsiaoptsioonide kasutamine võtmetöötajate motiveerimiseks laialt levinud. „Meil kasutavad aktsiaoptsioone mitmed IT-firmad, näiteks Skype. Kindlasti on aktsiaoptsioonide soodustamine tõukeks välisettevõtjatele siia tulekuks,” lausus Rõivas.

Kuni senini välistas erisoodustusmaks optsioonid pea terviklikult, siis täna Riigikogus esimesel lugemisel oleva tulumaksuseaduse muudatusega tehakse maksustamine tööandjale oluliselt soodsamaks.

„Selleks, et kõigil Eesti inimestel hästi läheks, on oluline, et ettevõtlusega tegelemine Eestis oleks võimalikult soodne ja lihtne. Nii innustame uusi algatusi ja meelitame siia investeeringuid, mis aitavad luua uusi töökohti ja kindlustavad kõrgemad palgad ning pensionid,“ rõhutas Rõivas.

Ettevõtlusega alustamise soodustamiseks kaotas valitsus hiljuti justiitsminister Rein Langi eestvedamisel osaühingu asutamisel sissemakse tegemise kohustuse. Muudatuse tulemusena säilib seni kehtinud osaühingu miinimumkapitali nõue, kuid nimetatud summat ei pea füüsilisest isikust osanik tasuma enne ühingu äriregistrisse kandmist.
 

Tagasiside