Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul “Ettevõtluskeskkonna arendamine tööhõive suurendamiseks” toonitas rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas oma sõnavõtus, et Reformierakonnal on toimivad lahendused vähemalt 11 000 uue päristöökoha loomiseks 2010. aasta lõpuks. Sel aastal suunab riik tööpuuduse vastaseks võitluseks kokku ligi neli miljardit krooni.

Rõivase sõnul on sotsiaalministeeriumi eestvedamisel tööle hakanud palgatoetus, tööpraktika ning oma ettevõtte rajamise toetus töötutele. ’’Kolme meetme peale kokku on käesoleva aasta esimese 31 tööpäevaga loodud 1269 uut päristöökohta. Kui see tempo jätkub, luuakse nende kolme meetmega aasta lõpuks vähemalt 11 000 uut töökohta,’’ lausus Rõivas.

’’Justiitsministeerium on muutnud ettevõtte asutamise Eestis sama lihtsaks, kui internetipoest raamatu tellimise, töös on seadus ilma kapitali sissemaksuta ettevõtte asutamise võimaldamiseks. Samuti on tarvis vähendada kõikvõimalike tegevuslubade ja litsentside arvu ja lihtsustada nende taotlemise tingimusi,’’ ütles Rõivas.

’’Selleks, et Eestisse tuleks investeeringuid, mis loovad Eesti inimestele tõeliselt tasuvaid töökohti, soovib Reformierakond kehtestada sotsiaalmaksu lae ning asuda tõsisesse konkurentsi parimate ajude pärast nii Skandinaavia kui Ida-Euroopa riikidega.’’

Rõivase sõnul on ettevõtte asutamine kõige kindlam viis töötusest väljuda ning ise endale – ja väga võimalik, et tulevikus ka teistele – töökoht luua. ’’Stardiks ja kasvuks toetusi on mitmeid – olgu selleks 70 000 krooni alustamiseks Töötukassalt või 100 000 EASilt,’’ lisas Rõivas.

Mitte ükski riiklik interventsioon majandusse, mitte ükski pealemaksmine ei loo nii palju töökohti kui heas korras riigirahandus ja investeeringutele usaldusväärne majanduskeskkond. Seejuures on erakordselt tähtis ka mitte langeda hoolivuse sildi all lauspopulismi ning lõhkuda aastate jooksul loodud ja toimivat keskkonda.
 

Tagasiside