Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Timo Suslovi eestvedamisel moodustati täna juba teistkordselt Riigikogus töötleva tööstuse toetusrühm, mille eesmärk on aidata kaasa tööstussektori elujõulisuse hoidmisele ja arengule Eestis ning kuvandi loomisele Eestist kui targast tööstusriigist.

“Tööstussektor panustab Eesti majanduse arengusse ja riigi sissetulekutesse nii otseselt kui kaudselt. Tööstusettevõtted loovad rohkelt töökohti ja annavad tööd ka teiste tegevusalade ettevõtetele. Tööstuses leiavad rakendust erinevate huvide ja võimetega inimesed, lihttöölistest teadlasteni. Iga loodav töökoht tööstuses tekitab tugiteenuseid pakkuvates sektorites kaks kuni neli töökohta lisaks,” ütleb Timo Suslov.
 
„Toetusrühma loomisest alates 2021. aastal ei ole seisukohad muutunud ning tööstussektori elujõulisena hoidmiseks ja arendamiseks on vaja plaani ja ühtset tööstuspoliitikat. Poliitika aluste loomine aitab tööstuse olulisust teadvustada ning leida võimalusi rahvusvahelise konkurentsivõime kasvuks,” lisab ta.
 
“Viimasel perioodil on tehtud nähtavuse osas märgatav hüpe, lisaks loodud olulised ametikohad ning koostatud Tööstuse roheline raamat vol.2. Lisaks kerkivad meretuulepargid annavad uusi võimalusi majanduskasvuks, mitte ainult energia tootmiseks,” märkis Suslov. 
 
“Toetusrühmaga soovime teha jõupingutusi, et tööstus saaks sarnaselt IT sektoriga rohkem märgatud ja sinna tahetaks rohkem investeerida nii raha, aega kui ka teadmisi,” sõnab Suslov. Kestlik tööstus, ühtne turundus ja hariduspoliitika on peamised suunad, mida toetusrühm püüab eest vedada.
Tagasiside