Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna linnalise liikuvuse toetusrühm. Toetusrühma kokkukutsuja Yoko Alenderi sõnul on linnaline liikuvus valdkond, mis vajab pidevat ja teadlikku arendamist kogu Eestis.

“Autostumine ja ummikud on jätkuvalt paljude Eesti inimeste argipäev. Raiskame nii oma pere ressursse, töötunde, tervist kui ka reostame keskkonda. On elutähtis, et loome inimestele võimaluse liikuda nii jala, jalgrattaga kui ühistranspordiga mugavalt, see on ainus viis lahendada probleemid ummikutega, aga teeb ka meie lapsed ja täiskasvanudki tervemaks ning annab juurde tervelt elatud aastaid. Elukeskkonna kvaliteet, inimsõbralikkus on muutunud linnade ja riikide konkurentsivõime üheks olulisemaks komponendiks, selle professionaalne arendamine on oluline nii meie oma inimestele kui meie külalistele,“ ütleb Alender.

Toetusrühmas tutvutakse probleemidega, mis on seotud liikuvuse arendamisega riigi ja kohalike omavalitsuste koostöös, samuti edendatakse koos kõigi huvilistega teadlikkust teemast ühiskonnas laiemalt.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Tagasiside