Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna energiapoliitika töögrupi juhi Kalle Pallingu eestvedamisel loodi eile Riigikogus “Eesti Tuumajaama toetusrühm”.

“Heameel on tõdeda, et nii olulist küsimust nagu seda on meie oma tuumajaama rajamine, soovivad arutada pea kõik Riigikogus esindatud fraktsioonid. Eestimaa rohelised tänaseks veel toetusrühmaga liitunud ei ole, kuid loodan, et ka nemad otsustavad meie toetusrühma aruteludes osaleda,” ütles Palling.

Kohtumised Eesti Energia, MTÜ Eesti Tuumajaam ja mimete energiaettevõtete esindajatega annavad kindlust Reformierakonna seisukohale, et piisava varustuskindluse ja tarbijale taskukohase hinnaga elektri suudab pakkuda vaid Eesti oma tuumajaam. Millised lahendused, asukoht ja tehnoloogia on parim plaanitakse arutada just loodud toetusrühmas.

Vastloodud toetusrühma esimene kokkusaamine leiab aset nädala pärast ning koheselt asutakse koos valdkonna spetsialistidega arutlema võimalike tsenaariumite üle rajamaks Eestise tuumajaam.

Tuumajaama rajamine Eesti energiajulgeoleku tagamiseks on üheks oluliseks sammuks Reformierakonna poolt eelmise aasta novembris välja käidud tegevuskavast “7 sammu uue majanduskasvuni “. Reformierakonna seisukoht on, et tuumajaama rajamisega Eestisse suudame tagada piisava konkurensivõime 2013. aastal avaneval Põhjala energiaturul.
 

Tagasiside