Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas saatis täna Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele kutse komisjoni istungile, et arutada Tallinna linna rahanduse jätkusuutlikkust.

“Kuivõrd Eesti suurima omavalitsuse eelarve suur puudujääk mõjutab negatiivselt ka Eesti avaliku sektori tasakaalu, mis on Riigikogu rahanduskomisjoni oluliseks töövaldkonnaks, on kohtumine mõlemapoolselt vajalik,” märkis Rõivas. Ta ei välistanud, et lähinädalatel kohtutakse veel ka Viimsi valla ja Pärnu esindajatega, kuna need omavalitsused on puudujäägi pingereas kohe Tallinna järel.

“Nende kolme omavalitsuste puudujäägi suurus mängib kahtlemata rolli ka Maastrichti kriteeriumide täitmisel ning oleme otseselt huvitatud, et siin ei tuleks halbu üllatusi,” lisas komisjoni esimees.

Rahandusministeeriumi hinnangul on Tallinna eelarve puudujääk 627 miljonit krooni ehk ligikaudu 10% linnaeelarve tulude mahust. Linna finantsdirektor Katrin Kendra on avalikult juhtinud tähelepanu ohule, et tulude vähenemise eiramine ”võib seada tõsisesse ohtu linna muude valdkondade normaalse finantseerimise”. Linnapea Savisaar ei ole linnaeelarve puudujäägi suurust siiani kommenteerinud.

 

Tagasiside