Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna ja Keskerakonna Riigikogu fraktsioonid andsid parlamendi menetlusse otsuse eelnõud, millega muudetaks Riigikogu erikomisjonide koosseisu proportsionaalsuse printsiibi alusel.

“Praegu on erikomisjonides igast erakonnast üks saadik ehk lähtutud on pariteetsuse printsiibist. Teeme ettepaneku, et erikomisjonide koosseisu määramisel lähtutaks proportsionaalsuse printsiibist ehk erakonnad oleksid esindatud sarnases proportsioonis kui Riigikogu suures saalis,” ütles eelnõu üle andnud Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev.

“Kindlasti jätkab koalitsioon parlamentaarset tava, et korruptsioonivastase erikomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni juhtimine on opositsioonierakondade käes. Nende komisjonide esimehed on valitud ja neid me muutma ei lähe,” lisas Võrklaev.

Võrklaev andis üle ka otsuse eelnõu Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni tegevuse lõpetamiseks. Ta selgitas, et rahvastikuprobleemidega tegelevad paralleelselt Riigikogu alalised komisjonid, näiteks sotsiaalkomisjon, mistõttu eraldi komisjoni töös hoidmine teeb probleemide lahendamise keerulisemaks ja on seotud kuludega riigieelarvele.

Kui eelnõu leiab toetust, jääksid riigikogus tööle kolm erikomisjoni: julgeolekuasutuste kontrolli komisjon, korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon ning üks probleemkomisjon – Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon.

Tagasiside