Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse ja majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi juhitav delegatsioon kohtus Pekingis Hiina parlamendi aseesimehe Hua Jianmin’iga. Kohtumisel tõdeti, et kahe riigi parlamentide vahelised suhted on väga head ning mõlemad riigid on huvitatud ka vastastikuste majandussuhete edasi arendamisest.

Riigikogu aseesimees Keit Pentus tutvustas kohtumisel lähemalt Eestis ettevõtetele kehtivat maksusüsteemi ning rõhutas, et Eestis kehtivad kõikidele investoritele ühesugused reeglid.

“Me oleme oma ettevõtluskeskkonna loomisel silmas pidanud, et Eestis oleks lihtne ja soodne tegutseda kõigil töökohti loovatel ettevõtetel,” rääkis Pentus. “Soodne investeerimiskliima ja unikaalne asukoht kiiresti arenevas Läänemere regioonis on ainult mõned põhjused, miks näeme Eestit ka Hiina ettevõtete jaoks väravana Euroopa 500-miljonilisele turule.”

Hiina parlamendi aseesimees Hua Jianmin andis kohtumisel ülevaate hiljuti suuruselt maailma teiseks tõusnud Hiina majanduse arengutest.

Hua Jianmin’i sõnul näeb Hiina Euroopa Liidu riike oluliste kaubanduspartnerite ja investeeringute sihtkohtadena. Eesti soodsat ettevõtluskeskkonda ning arenendud IT sektorit hinnatakse tema sõnul kõrgelt.

Keit Pentus lisas ka, et alates 1. jaanuarist 2011 läheb Eesti üle eurole, mis muudab läbi Eesti Euroopa turule suunatud tegutsemise lihtsamaks. Aprillis Eestit külastanud Hiina parlamendi asespiiker nentis, et eurole üleminek on oluline sõnum nendele võimalikele investoritele, kelle jaoks eurotsooni kuulumine on märk riigi stabiilsest ja usaldusväärsest majandus- ning rahanduspoliitikast.
 

Tagasiside