Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu istungit venitama hakanud Keskerakond seab oma käitumisega ohtu lastetoetuste tõusu ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmise 154 eurolt 205 euroni, leiab riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer (Reformierakond).

„Täna päevakorras olevate eelnõudega langetatakse sotsiaalmaksu ühe protsendipunkti võrra, mis muudab ettevõtjatele töökohtade loomise odavamaks, niisamuti suureneb tulumaksuvaba miinimum 205 euroni,“ lausus rahanduskomisjoni esimees.

„Lisaks on täna arutlusel Eesti rahva püsimise jaoks oluline peretoetuste tõstmise eelnõu. Sellega tõuseb esimese ja teise lapse toetus 60 euroni ning luuakse uus lasterikka pere toetus –  kolme kuni kuut last kasvatavale perele 200 eurot ning alates seitsmendast lapsest 370 eurot. Opositsiooni venitamistaktika ei ole konstruktiivne ja seab ohtu nende eelnõude vastuvõtmise,“ ütles Holsmer.

Ta tõi välja, et sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmine puudutab nii sisuliselt kui valdkondlikult vaid rahanduskomisjoni ning seepärast on mõistlikum neid korraga menetleda.

„Eelnõu on plaanis vastu võtta enne riigikogu istungite lõppu, lähtudes reeglist, et maksumuudatuste vastuvõtmise ja jõustumise vahele jääks vähemalt pool aastat,“ selgitas Holsmer.

Täna tulevad riigikogus esimesele lugemisele koalitsioonileppe mõistes olulise tähtsusega seadusemuudatused: tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (40 SE), sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (41 SE) ja riiklike peretoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (38 SE).

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees

Remo Holsmer
[email protected]
+372 5033673

Tagasiside