Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakond algatab täna riigikogus seaduseelnõu defineerimaks üheselt, et maksumuudatuste vastu võtmise ja jõustumise vahelisest kuue kuu reeglist saab mööd minna vaid erandjuhtudel.

“Eelmise aasta lõpus tõsteti Keskerakonna ja IRL-i kuuluva rahandusministri initsiatiivil sotsiaalmaksu vähem kui paarinädalase etteteatamisajaga, rikkudes maksukorralduse seaduses olevat kuue kuu reeglit. Taoline otsus rikkus Eesti kui stabiilse ja etteaimatava maksukeskkonnaga riigi mainet,” lausus riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer.

2015. aastal, kui kuue kuu põhimõte Kaubandus-Tööstuskoja ettepanekul seadusesse kirjutati, toetasid seda kõik riigikogus esindatud erakonnad konsensuslikult.

Eelmisel nädalal riigikogule saadetud kirjas ütles õiguskantsler Ülle Madise, et vastav maksukorralduse seaduse tekst ja selle seletuskiri on vastuolulised.

“Reformierakond on jätkuvalt seisukohal, et maksumuudatusi ei tohi teha vähema kui kuuekuulise etteteatamisajaga ning valitsuse vahetus ei saa olla argumendiks selle põhimõtte rikkumiseks,” märkis Holsmer.

“Üheselt mõistetavuse huvides on täna algatatava seadusemuudatuse eesmärgiks kirjeldada ära ka erijuhud, mil maksumuudatusi võib teha lühema ajaga kui kuus kuud,” ütles rahanduskomisjoni aseesimees.

Holsmer selgitas, et erandjuhtudena loetleb eelnõu kiiret lahendamist vajavate maksupettuste vältimise ning märgatavalt muutunud majandus-, finantsstabiilsus-, keskkonna- või julgeolekuolukorrale reageerimise ja nendega seonduvate riskide ennetamise.

Kehtiva maksukorralduse seaduse järgi peab maksuseaduse või selle muudatuse vastuvõtmise ja jõustumise vahele üldjuhul jääma vähemalt kuus kuud.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees

Remo Holsmer
[email protected]
+372 5033673

Tagasiside