Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Remo Holsmeri sõnul tähendaks eile sotside poolt välja käidud idee tõsta lastetoetuse kõigile ja korraga seda, et toetust saaks juurde ka rikkamad inimesed, vaesemate perede olukord jääks aga endiselt kehvaks.

„Peaminister Andrus Ansipi poolt välja käidud lastetoetuste reformi põhieesmärgiks on suurendada lastetoetusi just tuge vajavatele peredele. Eesti riik ei ole nii rikas, et maksumaksja raha ühtlaselt laiali määrida. See on põhimõtteline küsimus – lastetoetused peaks olema sihitatud ning suunatud neile, kes seda reaalselt vajavad,” lausus Holsmer.

Remo Holsmer rõhutab, et Reformierakond soovib reformiga algust teha juba järgmisel aastal. „Rääkisime lastetoetuste reformist eile valitsusliidu eestseisuses ning ootame sügiseks sotsiaalministeeriumi poolt vastavat seaduseelnõu, mille võiks jõustada juba järgmise aasta 1. juulist,” kirjeldas Holsmer reformi kulgemise ajagraafikut.

“Meie plaan on tõsta esimese ja teise lapse toetust seniselt 19,18 eurolt lapse kohta 30 eurole lapse kohta ning iga järgneva lapse puhul seniselt 57,54 eurolt 80 eurole lapse kohta,“ ütles parlamendisaadik.

Holsmer lisas, et abivajavale kahe alaealise lapsega perele tähendaks see aastas täiendavat sissetulekut ligi 250 eurot, kolme alaealise lapsega aga juba rohkem kui 530 euro võrra suuremat pere-eelarvet. „Eesmärgiks on kahe aasta jooksul kahekordistada just enim tuge vajavate perede lastetoetused,” lausus Holsmer “Seeläbi saaks toetust juurde kõik lapsed, kes elavad vaesusriskis ehk ligi 60 000 last.”
 

Tagasiside