Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Haldusreformi vastuvõtmise venitamisega takistab opositsioon omavalitsuste majandusliku võimekuse suurendamist, ütles riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer (Reformierakond).

„Haldusreformi pidurdamine Keskerakonna poolt riigikogus on põhjendamatu. Lisaks efektiivsemale omavalitsuskorraldusele on haldusreformi üheks eesmärgiks omavalitsuste tulubaasi suurendamine,” lausus Holsmer.

„Valitsuse tasandil on kokku lepitud, et pärast haldusreformi suunatakse täiendavalt lisaraha ka omavalitsuste tulubaasi tugevdamiseks: 2019. aastal 15 miljonit ja 2020. aastal 25 miljonit eurot. Omavalitsuste tulud on sel aastal umbes 150 miljonit eurot suuremad kui kõige paremal aastal enne majandussurutist, aastal 2008,” märkis riigikogu rahanduskomisjoni esimees.

Holsmeri sõnul ei jaotata omavalitsustele juurde antavat raha ühtlaselt, vaid lähtutakse soovist vähendada ääremaastumist ning sellest, et raha jõuaks ka hajaasustusega piirkondadesse, kus vahemaade ja muude asjaolude tõttu on teenuste osutamise kulud suuremad.

„Valdade ühinemiste tulemusena saavad uued omavalitsused ühekordset ühinemistoetust, mida kokku on planeeritud 65 miljonit eurot. See raha jääb samuti omavalitsuste kasutada,” märkis ta. Omavalitsustele eraldatakse lisaks veel 2,2 miljonit eurot jäätmehoolduse arendamiseks ning CO2 rahadest lasteaedadele ligikaudu 14 miljonit eurot ja hooldekodudele 12 miljonit eurot.

„Üksnes parem tulumaksu laekumine toob omavalitsustele järgmise nelja aasta peale kokku ligikaudu 500 miljonit eurot rohkem. Sellele lisaks suurendatakse riigieelarve strateegiaga kohalike omavalitsuste tulusid nelja aasta peale kokku ligikaudu 190 miljonit eurot. Need ei ole just väikesed summad,” lisas Holsmer.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees

Remo Holsmer
[email protected]
+372 5033673

Tagasiside