Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 4. novembril külastab Riigikogu Reformierakonna fraktsioon Ida-Virumaad, kus kohtumiste peateemadeks on haridus- , energeetika- ja majandusküsimused.

Ida-Virumaalt Riigikogusse valitud Rein Aidma sõnul on paljud probleemid Ida-Virumaal samad, mis mujalgi Eestimaal. ’’Nii on siin praegu kõrge tööpuudus, mille lahendamise üheks suuremaks väljakutseks on Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse poolt atraktiivse investeerimiskeskkonna loomine. Tarvis on vaid piisavalt kvalifitseeritud spetsialiste ja tööjõudu. Paljud eksporti tootvad ettevõtted vajavad senisest enamat ja jõulisemat müügioskust – peame mõtlema, kuidas riik saaks selles osas rohkem abiks olla,’’ lausus Aidma.

Aidma lisab, et Ida-Virumaale  on viimastel aastatel tulnud väga olulised riiklikud- ja euroinvesteeringud. ’’Ida-Virumaa on ja jääb Eesti riigi jaoks asendamatuks ning
oluliseks regionaalseks piirkonnaks’’.

Visiidi käigus antakse tunde Narva Kutseõppekeskuses ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses, kus räägitakse euro tulekust, majandusest ning kvaliteet-töökohtadest.

Samuti külastatakse AS Eesti Energia Narva Elektrijaamad, kus tuleb jutuks elektrihinna kujunemine avatud turu tingimustes ning energiajulgeolek.

Tutvutakse ka Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse tegevuskavadega, kuhu riik teeb suure panuse riigimaade ja raha eraldamise kaudu töökohtade loomiseks Ida-Virumaale.
 

Tagasiside