Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon kohtus täna Eesti Energia esindajatega, arutati Ida-Virumaal tekkinud pingelist tööhõiveolukorda. Majanduskomisjoni asejuhi Kristen Michali sõnul räägiti probleemi võimalikest lahendustest.

Reformierakonna fraktsiooni sõnum valitsusele on, et Ida-Virumaal tuleb säilitada tööhõive, näidata riigi tugevat kohaolekut ja suutlikkust probleeme lahendada, suhelda ettevõtjatega ning tagada plaanid Eesti energiasõltumatuse kaitsmisel ka tulevikus.

„Muutused energiaturul ei ole tekkinud äkki ja ootamatult. Valitsus on pidanud viimased aastad teadma ja arvestama, et saastav põlevkivielekter ei ole juba lähiaastatel konkurentsivõimeline. Heaperemehelik suhtumine eeldaks, et selle tarbeks on plaanid tehtud ja paigas, aga meil teeb valitsus suuri silmi ja sügab kukalt, et kuidas nüüd siis nii,“ ütles pärast kohtumist Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus. „Tahame, et valitsus tööle hakkaks ja pakuks lahendused.“

„Ida-Viru tööhõive säilitamiseks tuleb senisest jõulisemalt tegutseda. Tuleb luua uusi töökohti juba hooga tegutsevates tööstusparkides ning tegeleda inimeste ümberõppega,“ rääkis majanduskomisjoni aseesimees Kristen Michal. „Samuti saab kasutada statistikakaubandust ning biomassi, et tagada konkurentsivõime ja töökohti.  Biomassi saab kasutada ulatuses, mis ei hakka mõjutama toasooja hinda.“

Varasem majandusminister Kristen Michal lisas, et suuremas plaanis tuleb Eestil ja valitsusel koostöös naabritega tasakaalustada turgu moonutava Vene elektri hinnavahet, mis lisaks majandusprobleemidele hakkab ohustama Eesti energiasõltumatust.  

Tagasiside