Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus ütles, et minimaalne kärbe, milles 2009. aasta eelarve osas täiendavalt ilmselt kokkuleppele jõutakse, jääb miljard krooni kanti.

“See miljardiline kärbe puudutab otseselt maksude väiksemat laekumist ja võiks jääda väljapoole igasugu vaidlusi,” ütles Pentus. “Mõistlik oleks muidugi, kui täiendava kärpe suurus oleks oluliselt suurem, sest miljardilisest kokkuhoiust eelarve tasakaalu tagamiseks järgmisel aastal ei piisa.”

Keit Pentuse sõnul on Reformierakonna fraktsiooni ettepanek kärpida täiendavalt igapäevaseid tegevuskulusid. “See on ministrite jaoks arusaadavalt ebamugav, aga mugavaid lahendusi praeguses seisus enam olla ei saagi. Kui valik on riigiaparaadi kokkutõmbamise ja näiteks suuremahuliste investeeringute ärajätmise vahel, saab ilmselt iga vastutustundlik poliitik aru, mis on õige valik.”

Pentuse sõnul peab Reformierakonna fraktsioon tähtsaks ka peaministri juures tööd alustava eurogrupi kokkutulemist esimesel võimalusel. “Eurole üleminek on sõnades kõigi jaoks eesmärk number üks, aga eelarvekriteeriumi täitmise nimel tuleb sõnade kõrval paratamatult kõikides valdkondades järgmisel aastal ka reaalselt kulusid kokku tõmmata. See nõuab poliitilist tahet ja igapäevast ettevalmistust, millele peaministri ettepanekul loodav eurogrupp keskenduma peakski.“

Eurogrupp peaks hakkama koondama nii võtmeministreid euroküsimuses, valitsusliidu fraktsioonide esimehi, Eesti Panga ja Kaubandus-Tööstuskoja presidenti.

 

 

Tagasiside